Skip to content Skip to footer

Hakkımızda

Manzaraya karşı

Şehrin Merkezinde Bir İş Adresi

Kapani İş Merkezi İzmir’in simgelerinden Konak Pier’in tam karşısındadır. Konak Pier, 1867 yılında İzmir’de gümrük binası olarak kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Binanın projesi Eiffel kulesinin de mimarı olan Fransız mimar Gustave Eiffel tarafından çizilmiştir. 1950’li yılların sonuna kadar Gümrük binası olarak kullanıldı, ardından kılavuz kaptan köşkü, balık hali, deniz kuvvetleri tesisi gibi birçok amaçla kullanılan tarihi bina, bugün alışveriş mağazaları, restoranlar ve sinema kompleksi olarak hizmet vermektedir. 1930’lu yıllardan 50’li yılların sonuna kadar Kapani İş Merkezinin yerinde bulunan iki katlı binada Kapani Ailesinin damadı, Hocazade Ahmet Ragıp Üzümcü’nün kuru üzüm işletmesinin merkezi bulunuyordu. İzmir’de pek çok okul – hastane – cami – yaptıran, Hamdiye – Ahmet Ragıp Üzümcü çiftinin en bilinen hayratı Alsancak Hocazade Cami’dir. Cami yapılırken hemen hemen tamamı gayrimüslim olan bölge sakinlerinden itirazlar gelmiş, ‘Biz her sabah ezan sesiyle uyanmak istemiyoruz’ diyenler olmuş, bunun üzerine Ahmet Ragıp Bey ‘Bu durumdan rahatsız olanlar varsa evlerini satın alabilirim’ demiş ve bazılarını alıp caminin vakfına bağışlamıştır.

Tecrübe
80+
Müşteri
808080+
Kolaylık yaratan

Neden Ofis Pier?

En iyi fiyat / performans oranı

Operasyonel uzmanlık ve etkinlik

Küresel vizyon, yerel uzmanlık

En iyi hizmet güvencesi

Gizli maliyet sürprizlerine yer yok

Olağanüstü esneklik

Olağanüstü bir ekip

Hayatınızı kolaylaştırır

Bütün giderler hesap edilmiş, her şey dahil fiyatlandırma

Sizinle aynı dili konuşan yönetim ekibi hep yanınızda

Her türlü altyapıya sahip tam donanımlı ofisler

modern ofis çözümleri

Farklı Kapasitelerde Modern Bir Konsept

Gümrük binasının karşısında bulunan iş merkezinin arka tarafında kuru üzüm işletmeleri yer almaktaydı. Aslen Karaburunlu olan Hocazade Ahmet Ragıp Bey, İzmir ve Manisa bölgesinin kaliteli Sultaniye üzümlerini burada işlenir ve pek çok ülkeye ihraç ederdi. O zamanlar dünya kuru üzüm piyasasında üzüm fiyatlarını da onun belirlediği söylenir. Soyadı kanunu çıkınca da Üzümcü soyadını almıştır.

İzmir’in en güzel yerindeki tarihi Konak Pier ve muhteşem deniz manzaralı , aile yadigarı binamızın tarihçesini bilerek içinde bulunmak, çalışmak bizden öncekilerin yaşadıklarını, yaptıkları işleri hissetmek bizlerin yaşamımıza, işlerimize farklı bir anlam katacaktır.

our projects

What makes us happy

huge honor

Our Awards

Adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim.

Mesaj Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?